Ar ko sākt?

Personīgie (ģimenes) finanšu mērķi

Jebkuru investīciju vai pensiju uzkrāšanas produktu izvēle ir atkarīga no jūsu personīgajiem (ģimenes) finanšu mērķiem. Mēs iesakām definēt trīs līdz piecus svarīgākos jūsu finanšu mērķus un tos klasificēt tos pēc tā, cik ilgs laiks nepieciešams, lai tos sasniegtu: īstermiņa (mazāk par 5 gadiem), vidēja termiņa (5-10 gadi) vai ilgtermiņa (10 gadi vai vairāk).
Piemēri finanšu mērķiem varētu būt: finanšu stabilitāte (iekrāt "nebaltai dienai"), ceļojums apkārt pasaulei, jūsu bērnu studijas prestižā universitātē, finansiālā neatkarība - atbilstoši jūsu personīgajām (ģimenes) vēlmēm un vajadzībām. Vienam no mērķiem būtu jāattiecas uz laiku, kad jūs vairs nestrādāsiet un vēlēsies baudīt labi nopelnīto pensiju.

Kā to izdarīt?
  • Katram no jūsu mērķiem, nosakiet mērķa summu, kas nepieciešama, lai sasniegtu šo mērķi, un laika periodu, lai sakrātu šo summu.
  • Izlemiet, kādu naudas summu jums novirzīsiet katram finanšu mērķim un cik bieži.
  • Izvēlēties piemērotākos uzkrājumu vai ieguldījumu instrumentus, lai sasniegtu katru finanšu mērķi.
Īstermiņa mērķiem, mēs iesakām izvēlēties uzkrājumu kontu bankā vai zema riska ieguldījumu fondu.

Vidēja termiņa mērķiem, jūs varat izvēlēties nedaudz riskantākus investīciju fondus.

Ilgtermiņa mērķiem, mēs iesakām izvēlēties ieguldījumu fondus ar riska profilu augstāku par vidējo.

Pensiju uzkrājumiem, mēs iesakām izvēlēties pensiju 2.un 3. līmeņa pensiju fondus. Uzkrājot pensiju fondos, jūs varat palielināt jūsu pensijas apmēru pat līdz 80 procentiem no Jūsu pašreizējiem ienākumiem. Jūsu nākotnes pensijas lielums būs atkarīgs no jūsu pašreizējā vecuma, ienākumiem, darba stāža, iemaksu apmēra pensiju fondos, no tā, cik ilgi jūs uzkrāsiet un pensiju fonda sniegtās ieguldījumu atdeves. Izvēloties pensiju fondu, mēs iesakām izvērtēt to noteikumus un pievērst uzmanību riska līmenim, kas saistīts ar ieguldījumiem.

„INVL” ieguldījumu fondi ir aktīvi pārvaldīti akciju un obligāciju fondi, kas iegulda dažādos reģionos. Tie, kas iegulda „INVL” ieguldījumu fondos, iegūt vienkāršu veidu, kā ieguldīt un gūt labumu no akciju un obligāciju tirgu izaugsmes potenciāla jaunajā Eiropā, Baltijas valstīs un Krievijā. Vairāk par „INVL” ieguldījumu fondiem lasiet šeit.

Par valsts fondētās pensiju shēmas jeb pensiju 2.līmeņa ieguldījumu plāniem, kurus pārvalda „INVL Asset Management” uzziniet vairāk šeit.

Par brīvprātīgajiem pensiju 3.līmeņa uzkrājumiem, kurus pārvalda „INVL Atklātais pensiju fonds” uzziniet vairāk šeit.

Kā iegādāties ieguldījumu fondu daļas?
Pirms iegādāties ieguldījumu fondu daļas, jums ir nepieciešams bankā atvērt vērtspapīru kontu. Kad jūs esat atvēris vērtspapīru kontu, jūs varat iegādāties UAB „INVL Asset Management” pārvaldīto fondu daļas NASDAQ Viļņas biržā, bet lai iegādātos IPAS "INVL Asset Management” pārvaldīto fondu daļas, lūdzu vērsieties mūsu birojā, Smilšu ielā 7-1.
Lai atvērtu vērtspapīru kontu, jums būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments un jūsu bankas konta informāciju.

Kā noslēgt pensiju uzkrāšanas līgumu?

Pensiju 2.līmeņa pieteikumu vai plāna maiņu var noformēt internetbankās, portālā www.latvija.lv, vai jebkurā Valsts Sociālās apdrošinašanas aģentūras filiālē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Tas ir bezmaksas pakalpojums.

Noslēgt 3. līmeņa pensiju uzkrāšanas līgumu Jūs varat „INVL Atklātais pensiju fonds” birojā, Rīgā, Smilšu ielā 7-1.
Ja vēlaties konsultēties ar mūsu speciālistiem par pensiju uzkrājumiem, lūdzu zvaniet mums pa tālr: 67 092 988 vai rakstiet LV@invl.com

Kādēļ ir vērts izvēlēties pensiju fondus, kurus mēs pārvaldām?
Mēs pārvaldām pensiju 2.līmeņa fondus Latvijā kopš 2002.gada. Pieredze, ko  mēs esam ieguvuši gadu gaitā, ļauj mums piedāvāt klientiem profesionālu pieeju un ieguldījumu risinājumus, kas rada pievienoto vērtību.
Mēs esam pārliecināti, ka mūsu priekšrocība, pirmkārt, ir uzmanība, ko mēs pievēršam katra klienta vajadzībām, kopā ar šādām stiprajām pusēm:
  • UZ VECUMU BALSTĪTA AKTĪVU PĀRVALDĪBA: mēs cenšamies piedāvāt vispiemērotāko pensiju fondu, vadoties no dzīves cikla pensiju fonda koncepta, kas nodrošina vislielāko iespēju sasniegt visaugstāko sagaidāmo peļņu, sadalot ieguldījuma risku dažādos dzīves posmos.
  • PASTĀVĪGA ANALĪZE: cenšoties nodrošināt vislabāko riska – ienesīguma attiecības rādītāju, mēs pastāvīgi analizējam mainīgos tirgus apstākļus un vispievilcīgāko ieguldījumu potenciālu.